wtorek, 3 marca 2009

Monisia Sawicka - nasz oczytany zDolny Ślązaczek


Dwudziestego szóstego lutego 2009 roku, o godzinie 11.20 dowiedzieliśmy się, iż Monika Sawicka, uczennica klasy VI A, została laureatką VI Dolnośląskiego Konkursu Interdyscyplinarnego zDolny Ślązaczek!!
Aby uzmysłowić naszym czytelnikom wymiar tego sukcesu,posłużę się informacjami, które uzyskałam od przewodniczącej Wojewódzkiej Komisji Konkursowej p. Marii Stankiewicz.
Do etapu szkolnego przystąpiło  12946 uczniów starszych klas szkół podstawowych z całego województwa dolnośląskiego. Do etapów powiatowych zakwalifikowało się około 800; do pisemnego etapu wojewódzkiego przeszło już tylko 69 uczniów.
Do części ustnej etapu finałowego przeszło tylko 38 uczniów. Laureatami zostało 20, którzy uzyskali co najmniej 22 punkty w części ustnej.
Długa droga do sukcesu?? Ale chyba warto!
Monisia tak sugestywnie opowiedziała komisji o swojej drugiej [ obok matematyki ] pasji , którą to pasją jest czytanie i o swojej ulubionej pisarce, którą jest Małgorzata Musierowicz, iż uzyskała maksymalną ilość punktów - 24!
Na zdjęciu możemy zobaczyć stworzone przez Monisię drzewo genealogiczne rodziny Borejków, które było zaprezentowane we Wrocławiu przed komisją.
Teraz drzewo mogą oglądać czytelnicy naszej szkolnej biblioteki, której zostało ono darowane w prezencie.
Drzewo w całej pełni - Galeria.
Zdjęcia z Gali, która miała miejsce 16. kwietnia 2009 r. :
Gala

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz